پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2709
-
الف
+

جزییاتی از دهمین جشنواره تجسمی فجر

دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر آخرین جزییات از بخش‌های جشنواره و هنرمندان و تعداد آثارشان را اعلام کرد.

دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر آخرین جزییات از بخش‌های جشنواره و هنرمندان و تعداد آثارشان را اعلام کرد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از جشنواره هنرهای تجسمی فجر، عبدالرحیم سیاهکار زاده دبیر اجرایی دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش رقابتی و مدعو برگزار می شود که در بخش رقابتی ۸۸ اثر به نمایش درمی آید. بخش مدعو جشنواره شامل نمایش آثار گالری ها، هنرمندان استان ها و پروژه های هنری و آثار هنرمندان است که در موسسه فرهنگی هنری صبا به نمایش گذاشته می شود. همچنین نمایشگاه هایی برای مفاخر هنرهای تجسمی، بخش ملل و هنرمندانی که از جشنواره های بین الملل جوایزی کسب کرده اند، برنامه ریزی شده است.

سیاهکار زاده با اشاره به فراهم کردن شرایط اجرایی جشنواره بیان کرد: برگزاری جشنواره در چند مجموعه مهم نمایشگاهی، هماهنگی لازم با مجموعه ها و هنرمندان، انتقال آثار، آماده کردن فضا و چیدمان آثار و همچنین هماهنگی با استان ها برای برگزاری جشنواره کار گسترده ای است که به دقت و فعالیت جدی نیاز دارد و خوشبختانه با تلاش ستاد و همراهی مجموعه های دیگر امور جشنواره به نحو مناسب اجرایی شد.

وی همچنین با تاکید به نقش موثر و فعال گالری ها در جریان هنرهای تجسمی و معرفی هنرمندان افزود: امسال برای نخستین بار تعدادی از گالری های تهران در تعامل با جشنواره هنرهای تجسمی فجر، آثاری را در جشنواره ارایه می کنند. گالری پردیس ملت چهار اثر از زهرا غیاثی، گالری ساربان ۲۹ اثر از علی صادقی، گالری سیحون ۲ اثر از آرش نظری، گالری شمس چهار اثر از عسل فلاح، گالری ویستا هشت اثر از کامبیز درمبخش، گالری هپتا چهار اثر از سعید دافعی و گالری هما ۶ اثر از ابو شاهی را در دهمین جشنواره به نمایش می گذارند. همچنین گالری آرت سنتر آثاری از ۱۲ هنرمند را در جشنواره به نمایش می گذارد. محمد احصایی، هانیبال الخاص، ناصر اویسی، ژازه طباطبایی، مهدی سحابی، منوچهر نیازی، محمدعلی ترقی جاه، منوچهر صفرزاده، علیرضا کریم پور، سعید نقاشیان، مهدی نبوی، شهرزاد دریا زاده و محمد حمزه ای هنرمندانی هستند که آثارشان از سوی این گالری به جشنواره فرستاده شده است..

وی افزود: یکی دیگر از بخش های دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بخش ویژه ستارگان است که به معرفی هنرمندانی می پردازد که در جشنواره ها و رویدادهای بین المللی برگزیده شده و جوایزی گرفته اند. در این بخش با همکاری انجمن های تخصصی هنرهای تجسمی فهرستی از هنرمندانی که در یک سال اخیر در رویدادهای بین المللی جایزه گرفته اند، تهیه شد که نمایشگاهی از نمونه آثار و جوایز این هنرمندان از ۱۰ بهمن تا چهارم اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

سیاهکارزاده در پایان گفت: بخش ملل این دوره جشنواره نیز به نمایش آثاری از کشورهای یونان، مکزیک و افغانستان اختصاص دارد که این نمایشگاه ۱۸ بهمن تا چهارم اسفند در موسسه اکو برگزار می شود. همچنین مفاخر هنرهای تجسمی جشنواره در اختتامیه نشان عالی جشنواره هنرهای تجسمی فجر دریافت می کنند و در این دوره جشنواره نمایشگاهی نیز از آثار این هنرمندان از ۱۵ بهمن تا چهارم اسفندماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار می شود.

ه خ/ط ه

نظر شما
ارسال نظر